Časté otázky a odpovědi:

Kde působím? Cestuji za klienty?

Momentálně působím především v Plzni, ale často mě také najdete v Liberci a jeho okolí. Pokud byste měli zájem, ráda za Vámi v rámci České republiky dojedu. Případně pokud byste chtěli přijet za mnou, budu moc ráda.

Jak se objednám na focení?

Dotazy ohledně volného termínu k focení na mě můžete směřovat telefonicky, případně přes e-mail či sociální sítě. Ovšem závazně se na focení objednáte za pomocí webového formuláře, který naleznete v sekci „KONTAKT".

Jak je to s placením? Je potřeba platit něco před focením?

Termín focení je závazný po uhrazení rezervačního poplatku, který činí 1000 Kč. V případě svateb je to 50% z celkové částky. Zbytek částky je splatný v den focení. Peníze přijímám jenom na bankovní účet.

Kde probíhá focení? Jak dlouho trvá?

Focení probíhá na předem domluvené lokalitě. Ta může být vybraná Vámi nebo mnou. Časově samotné focení nijak neomezuji. Každý člověk potřebuje jinou dobu, aby se před objektivem dokázal uvolnit a já to naprosto chápu a respektuji. Mým cílem je, abyste se v rámci možností před fotoaparátem cítili příjemně, abyste dokázali být plně sami sebou. Výjimku co se času týče tvoří balíček pro rodinnou a párovou fotografii standard, kde je časová dotace jedna hodina.

Jak je to s fotografiemi?

Fotografie dostanete vytříděné, barevně upravené, v plném rozlišení ve formátu JPG přes online galerii, ke které budete mít přístup pouze Vy a případně další lidé, kterým poskytnete heslo k albu. Jako bonus Vám zašlu odkaz ke stažení aplikace do mobilu, kde budete mít všechny fotografie pohromadě. V případě zájmu je možné se domluvit na dalších alternativách jako je foto kniha apod.

Retušuji?

Zcela minimálně. Věřím, že krása spočívá v opravdovosti. Nejsem příznivcem vyretušovaných fotek. Zdají se mi ploché, bez špetky autenticity. Mám ráda na lidech jejich rozdílnost, jejich (ne)dokonalosti, které je dělají jedinečnými. To podle mě retuš zcela eliminuje. Je možné v případě požádání vyretušovat momentální maličkosti typu škrábance, modřiny a pupínky.

Za jak dlouho dostanete své fotografie?

Vaše fotografie jsou pro mě závazkem, ke kterému přistupuji podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Vyžaduje to určitý čas. Obvykle jsem však schopná zpracované fotografie dodat do jednoho až dvou týdnů od focení podle aktuální vytíženosti.

Kolik obsahuje hotové album fotografií?

Záleží především na typu fotografie a balíčku, který jste si vybrali. Rodinná a párová fotografie plus obsahuje 40 až 60 fotografií, oproti tomu rodinná a párová fotografie standard obsahuje 10 fotografií. Portrétní fotografie obsahuje 10 až 15 fotografií. Něžnosti obsahují 15 fotografií a více. Záleží také na individuální domluvě s klientem. V případě, že by se nám podařilo více fotografií a měli byste o ně zájem, je možné si je dokoupit. Ať už jednotlivě či celou online galerii.

Jaký je rozdíl mezi balíčkem rodinné a párové fotografie standard a plus?

Balíček pro rodinnou a párovou fotografii standard obsahuje 10 fotografií za 2000 Kč s tím, že časová dotace na průběh focení je jedna hodina. V případě, že byste chtěli fotit déle se za každou další hodinu započítává 500 Kč. Pokud byste se rozhodli nakonec na základě náhledů pro více fotografií, každá další upravená fotografie stojí 200 Kč. Balíček rodinná a párová fotografie plus obsahuje 40 až 60 fotografií za 3 500 Kč s tím, že nejsme nijak časově omezení. Budeme mít k dispozici tolik času, kolik si budete přát.

Co si vzít na sebe na focení?

Výběr oblečení je důležitou součástí celého procesu a je třeba mu věnovat pozornost. Ráda Vám s výběrem oblečení pomohu. Obecně lze však doporučit vyhýbat se křiklavým, neonovým barvám, tričkům s nápisy a logy, v případě většího množství lidí na fotografii volit pokud možno jednobarevné věci bez vzorů, aby se to netlouklo. Zemité, tlumené barvy jsou pro fotografii ideální.

Je možné získat nějakou slevu?

Ano, vážím si toho, když se za mnou klienti vrací. V případě, že se ke mně vrátíte podruhé, získáte slevu 10%. V případě, že byste se vrátili 3x a více, získáte na každé focení 15% slevu. Dále nabízím slevu 10% na vybrané fotoprodukty, ať už jde o vyvolané fotografie, fotoknihu apod.