Časté otázky a odpovědi:

Kde působím? Cestuji za klienty?

Působím především v Plzni. Pokud byste měli zájem, ráda za Vámi v rámci České republiky dojedu. Případně pokud byste chtěli přijet za mnou, budu se na Vás moc těšit. Doprava nad rámec balíčků, které nabízím, je 9 Kč na km.

Jak se objednám na focení?

Dotazy ohledně volného termínu k focení na mě můžete směřovat přes objednávací formulář, e-mail, případně telefonicky. Ovšem závazně se na focení objednáte za pomocí webového formuláře, který naleznete v sekci „KONTAKT".

Jak je to s placením? Je potřeba platit něco před focením?

Termín focení je závazný po uhrazení rezervačního poplatku, který činí 1000 Kč. V případě svateb je to 20% z celkové částky. Zbytek částky je splatný v den focení. Peníze přijímám pouze na bankovní účet.

Kde probíhá focení? Jak dlouho trvá?

Focení probíhá na předem domluvené lokalitě; ta může být vybraná Vámi nebo mnou. Časové rozmezí focení se řídí dle vybraných fotografických balíčků, viz Ceník.

Jak je to s fotografiemi?

Fotografie dostanete vytříděné, barevně upravené, v plném rozlišení ve formátu JPG přes online galerii, ke které budete mít přístup pouze Vy a případně další lidé, kterým poskytnete heslo k albu. Upravené fotografie neposkytuji. V případě zájmu je možné se domluvit na dalších alternativách, na kterých spolu můžeme spolupracovat - vyvolání vybraných fotografií, vytvoření foto knihy apod.

Retušuji?

Zcela minimálně. Věřím, že krása spočívá v opravdovosti. Nejsem příznivcem vyretušovaných fotek. Zdají se mi ploché, bez špetky autenticity. Mám ráda na lidech jejich rozdílnost, jejich (ne)dokonalosti, které je dělají jedinečnými. To podle mě retuš zcela eliminuje. Je možné v případě požádání vyretušovat momentální maličkosti typu škrábance, modřiny a pupínky.

Za jak dlouho dostanete své fotografie?

Vaše fotografie jsou pro mě závazkem, ke kterému přistupuji podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Vyžaduje to určitý čas. Obvykle jsem však schopná zpracované fotografie dodat do několika málo dnů od dne focení podle aktuální vytíženosti. Přesně stanovené termíny dodání fotografií jsou určeny dle konkrétních balíčků.

Kolik obsahuje hotové album fotografií?

Záleží především na typu fotografie a balíčku, který jste si vybrali. Rodinná a párová fotografie plus obsahuje 40 až 60 fotografií, oproti tomu rodinná a párová fotografie standard obsahuje 10 fotografií. Portrétní fotografie obsahuje 10 až 15 fotografií. Něžnosti obsahují 15 fotografií a více. Záleží také na individuální domluvě s klientem. V případě, že by se nám podařilo více fotografií a měli byste o ně zájem, je možné si je dokoupit, ať už jednotlivě či celou online galerii.

Jaký je rozdíl mezi balíčkem rodinné a párové fotografie standard a plus?

Balíček pro rodinnou a párovou fotografii standard obsahuje 10 fotografií za 2 000 Kč s tím, že časová dotace na průběh focení je jedna hodina. V případě, že byste chtěli fotit déle se za každou další hodinu započítává 500 Kč. Pokud byste se rozhodli nakonec na základě náhledů pro více fotografií, každá další upravená fotografie stojí 200 Kč. Balíček rodinná a párová fotografie plus obsahuje 40 až 60 fotografií za 3 500 Kč s tím, že jsme podstatně méně omezení časem; máme až dvě hodiny na společné tvoření, což je výhodné zejména s malými dětmi, který nemusí být vždy z člověka s foťákem v ruce nadšené; máme dvě malé dcerky a vím, o čem mluvím :).

Co si vzít na sebe na focení?

Výběr oblečení je poměrně důležitou součástí celého procesu. Ráda Vám s výběrem oblečení pomohu. Obecně lze však doporučit vyhýbat se křiklavým, neonovým barvám, tričkům s nápisy a logy, v případě většího množství lidí na fotografii volit pokud možno jednobarevné věci bez vzorů, aby se to netlouklo. Zemité, tlumené barvy jsou pro fotografii ideální.

Je možné získat nějakou slevu?

Ano, vážím si toho, když se za mnou klienti vrací. V případě, že se spolu znovu setkáme, získáte automaticky slevu 10% slevu na stejný typ fotografie. Dále nabízím slevu 10% na vybrané fotoprodukty, ať už jde o vyvolané fotografie, fotoknihu apod.

Stále byste se ještě potřebovali na něco zeptat?

Ptejte se, ráda vám na všechno odpovím.

Napište mi.